Pożyczki pozabankowe bez baz Bik KRD,Erif BIG i komornika

Wystarczy się zastanowić czy pożyczyli by państwo pieniądze osobie bez dochodów wiedząc że nie ma z czego pożyczki bez bik, krd, erifoddać i zaznaczając że jest to osoba obca dla nas nie rodzinna albo patrząc pod względem na potencjalnego pożyczkobiorce pod kontem jego sprawy komorniczej to pytanie czy jak pożyczymy takiej osobie a komornik zabierze jej znaczną cześć dochodu to czy ta osoba będzie miała z czego oddawać??. Albo wpisy do KRD erif itd mając informacje ze klient nie spłaca swoich zobowiązań??. No właśnie to jak działają takie pożyczki pozabankowe bez Bik /KRD/BIG/Komornika??.

Spróbujmy na to odpowiedzieć:

  • Pożyczki dla bezrobotnych– to nic innego jak pożyczka na oświadczenie a nie specjalnie przygotowana oferta dla osób bez dochodów.Oficjalnie w takim oświadczeniu deklarujemy ze posiadamy owe dochody nie wykazując skąd.Przy takich pożyczkach zasadniczo wystarczy dowód. Czyli polak potrafi a na pewno jest kreatywny dzięki takiemu oświadczeniu pożyczkodawca ubezpiecza taka pożyczkę która zawsze jest wydawana na małą kwotę średnio maksymalnie do 1 tyś zł ale tez czasami żąda podpisania weksla jako dodatkowe zabezpieczenie a możliwość zwiększenia kwoty jest po spłaceniu 1 zobowiązania jednak pamiętajmy ze nie zwalnia nas to z spłaty zobowiązania.Na tej zasadzie pożyczają osoby które nie posiadają oficjalnych dochodów z pracy zawodowej czy innej( pracujący bez umowy itd).
  • Pożyczki pozabankowe bez Bik KRD i BIG – czyli pożyczki bez weryfikacji w bazach dłużników generalnie nie istnieją. Każdy pożyczkodawca stara się oszacować ryzyko posługując się jakimkolwiek zasobem wiedzy o kliencie a takie bazy są ogólnodostępne dla pożyczkodawców.
    Ale z drugiej strony nie blokuje to z otrzymania takiej pożyczki zależy tylko o jakiej skali zadłużenie spowodowało taki wpis. Jeżeli zostaliśmy wpisani z racji niskiej kwoty to częste lub zadłużenie jest po prostu przez opóźnienie w spłacie to wielu pożyczkodawców przymyka na to oko ( nap nie zapłacone mandaty jeden wpis lub dwa za opóźnienia w spłacie powyżej 120dni itd).
    Jednak jeżeli widniejemy w KRD z racji nie spłacania chwilówek lub pożyczek w parabankach nasze szanse są marne na pozytywna weryfikacje.
    Firmy stworzyły również związek pożyczkodawców i wymieniają się takimi informacjami jak klienci z czarnej listy windykacji na podstawie współpracy a na takie udostępnianie danych niejednokrotnie zgadzamy się podpisując umowę pożyczki.
  • Dla osób komornikiem – jeżeli mówimy o komorniku i kwotach zadłużenia sytuacja podobna jak z KRD jeżeli są bardzo małe kwoty szanse mamy ale przy wyższych należy o tym zapomnieć.Dla takich osób są dostępne jedynie pożyczki oddłużeniowe które są udzielane pod zastaw najczęściej nieruchomości.

A co z Bik?? – Bik jest bazą ogólnodostępną dla wszystkich legalnie działających pożyczkodawców ale też weryfikacja w Biku wymaga od pożyczkodawców czasu na odpowiedz wiec bardzo mało firm udzielających pożyczki pozabankowe weryfikuje ta bazę. A po za tym i tak bardzo liberalnie podochodzą do informacji tam zawartych .

Pamiętajmy zarówno banki jak i firmy sprawdzają nas pod wieloma względami nawet pożyczki online ale dziwnie zauważalne jest założenie iż jeżeli staramy się o małe kwoty szanse nasze są zawsze wyższe od osób wnioskujących o duże pożyczki ponieważ dla pożyczkodawców stanowi to mniejsze ryzyko.

Parabanki- porostu liberalnie podchodzą do wielu zagadnień i to powoduje dostępność takich pożyczek acz kol wiek ryzyko swoje rekompensują to opłatami ,oprocentowaniem i ubezpieczeniem.Należy jednak pamiętać że& każda osoba jest podawana weryfikacji indywidualnie a oszacowane ryzyko pożyczenia nam pieniędzy zależny głównie od naszej historii klienta.

Wiele firm ,,pośredników” na swoich stronach udostępniają formularze kontaktowe z informacja iż nie brane są pod uwagę wpisy do baz dłużników jednak informacje przekazywane z takiego formularza trafiają do standardowych firm oferujących pożyczki pozabankowe a takie działanie ma na celu wyłapanie osób wpisanych do baz dłużników z szansą na pozytywna weryfikacje i nie stanowi gwarancji uzyskania pożyczki po uzupełnieniu takiego wniosku.A najczęściej taki wniosek otrzymuje największy pożyczkodawca pozabankowy w Polsce .

Tak wiec wpisy do KRD czy BIG nie jest do końca przeszkoda w uzyskaniu pożyczki pozabankowej jednak zależy z jakich przyczyn tam widniejemy i na ile jesteśmy klientem wysokiego ryzyka i czy nasze poprzednie działania nie polegały na wyłudzeniu pożyczki bez zamiaru jej spłaty w oczach pożyczkodawcy.

Największa popularnością dla klientów z zadłużeniami nadal cieszą się firmy jak Provident czy Profi Credit oferując najbardziej liberalna politykę pożyczek oraz  Pożyczka poszukiwana.Jednak mimo to miejmy świadomość że nie spłacenie takiego zadłużenia grozi takimi samymi konsekwencjami co nie spłacenie kredytu w bankach.

AuthorAdam Konred

Pożyczkobiorca nie nałogowy !! Ponad 15 lat przedstawiciel bankowy znam sektor pozabankowy i bankowy od podszewki .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *